Zestaw Ławek Ergo

4 DESIGN DAYS – PÓŁFINALISTA KONKURSU DOBRY DESIGN 2023 W KATEGORII: MAŁA ARCHITEKTURA

K. Stajniak

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Katowice, 26-29.01.2023

ZESTAW ŁAWEK ERGO

Zaprojektowany przeze mnie Zestaw Ławek Ergo został nominowany do Konkursu Dobry Design 2023 – TOP 5 w kategorii: Mała architektura.

www.dobrzemieszkaj.pl/dobry_design_2023_oto_5_najlepszych_produktow_w_kategorii_mala_architektura

www.propertydesign.pl/konkurs_dobry_design_2023

Podczas Wydarzenia 4 Design Days w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 26-29 stycznia 2023r. projekt ławek został zaprezentowany na stoisku pod postacią planszy z wizualizacjami, makiety ławki oraz broszury informacyjnej.

W dniu 26 stycznia 2023 r. odbyła się prezentacja produktu przed Członkami Jury oraz publicznością.

Projekt Zestawu Ławek Ergo został półfinalistą Konkursu Dobry Design 2023 W kategorii: Mała Architektura.

ZESTAW ŁAWEK ERGO

Analiza proporcji i kątów siedzenia dała wytyczne dla rozwiązań użytkowych ławki – od pozycji stojącej do pozycji leżącej.

Ostateczna forma ławki wynika z płynnego przejścia bryły z pozycji stojącej, przez siedzącą do leżącej, przez co ławka nabiera płynności i daje wiele możliwości użytkowania w zależności od indywidualnych i aktualnych potrzeb człowieka.

Płynne przejście kątów oparcia pozwala na dobranie idealnej pozycji siedzącej oraz wprowadza charakterystyczną dynamiczną estetykę zestawu produktów.

W przestrzeniach miejskich ławki Ergo nie tylko mogą pełnić funkcje użytkowe dla wielu osób jednocześnie, ale również stają się pewnego rodzaju rzeźbą, która z daleka może nabrać nowych wrażeń estetycznych i komponować się z tkanką miejską.

Zestaw ławek Ergo pozwala na zaaranżowanie przestrzeni miejskich jak i parkowych w sposób nietuzinkowy.

ZESTAW ŁAWEK ERGO

Ergo jest to zestaw drewnianych ławek składających się z 5 elementów. Każdy z elementów w celu ułatwienia produkcji i montażu składa się z modułów – metalowych stelaży oraz drewnianych szczebli. Drewno w połączeniu ze stalą i detalami wykończonymi betonem idealnie komponują się w przestrzeniach parków, skwerów miast z otoczeniem.

Ławka modułowa ERGO – PUCZYŃSKI mała architektura (puczynski.pl)

ZESTAW ŁAWEK ERGO CONCRETE

Ergo Concrete jest to zestaw betonowych ławek składających się z 5 elementów. Swoją surowością mogą podkreślić przestrzeń miejskiego placu lub przestrzeni publicznej nadając jej charakteru.

Ławka modułowa ERGO CONCRETE – PUCZYŃSKI mała architektura (puczynski.pl)

ZESTAW ŁAWEK ERGO WIRE

Ergo Wire może służyć jako ławka do siedzenia ale również jako stelaż do rośnięcia roślin pnących. Bez roślin daje nam lekką konstrukcję, nie dominującą w przestrzeni a dzięki swojej ażurowej formie doskonale wpisuje się w każde miejsce.

Ławka modułowa ERGO WIRE – PUCZYŃSKI mała architektura (puczynski.pl)

Wersja obrośnięta całościowo lub częściowo roślinami pnącymi pozwala w idealny sposób zaprosić zieleń i naturę do centrum miast. Dzięki ławkom porośniętym roślinnością ławki stają się częściowo ukryte i tajemnicze, zachęcając użytkowników do odkrywania miejsc do siedzenia pośród zieleni.

Zestaw Ławek Ergo dostępny jest na zamówienie na stronie producenta Puczyński – mała architektura, www.puczynski.pl/konstanty-stajniak