Stolik Organik

STOLIK ORGANIK

Finalista konkursu DOBRY WZÓR 2023

www.dobrywzor.com.pl

Wystawa DOBRY WZÓR 2023, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Warszawa, 28.10-10.12.2023

www.dobrywzor.com.pl/startujemy-z-wystawa-dobry-wzor

STOLIK ORGANIK

Projekt: konstanty.stajniak.com
Marka: faktoriabetonu.pl
Producent: itbud.com.pl

Stolik Organik to unikalne połączenie betonu, drewna i szkła. Jego ażurowy blat emanuje lekkością i elegancją. Mebel idealnie nadaje się do nowoczesnych wnętrz mieszkalnych jaki i do wnętrz hotelowych, biur czy kawiarni. Swoim kształtem przypomina organiczne struktury spotykane w naturze.

Stolik powstał w nowatorski sposób. Forma do odlewania stolika składa się z dwóch części, co sprawia że po odlaniu betonu obie strony odzwierciedlają kształt z dużą wiernością nadając elementowi trójwymiarowości. Mimo surowości dominującego materiału cały stolik wykonany jest z dbałością o detal.

Ażurowa, betonowa struktura blatu dodaje lekkości bryle. Szklany blat starannie zabezpiecza betonową konstrukcję pozwalając na bezpieczne użytkowanie stolika w codziennych sytuacjach. Przedmioty stawiane na szklanym blacie sprawiają wrażenie unoszących się w powietrzu. Charakter stołu dopełniają drewniane nogi, które nadają meblowi cieplejszego i bardziej domowego tonu.

Wymiary stolika to 75 x 75 cm. Stolik dostępny jest w trzech wysokościach 35 cm, 45 cm, 55 cm. Forma blatu pozostaje ta sama a dzięki możliwości doboru wysokości nóg stół może mieć różne zastosowania.

Powierzchnia betonowego blatu może być wykończona w wersji gładkiej błyszczącej, co czyni materiał w odbiorze lekkim i delikatnym. Blat może być również wykończony w wersji piaskowanej matowej, o różnym poziomie chropowatości, co nadaje całemu meblowi bardziej surowego wyglądu wydobywając strukturę betonu. Stolik może być wykończony w kilku odcieniach kolorystycznych betonu, co sprawia że każdy stolik jest niepowtarzalny.